♪Onsdag♪
13.41
Tack för fina kommentarer på förra inlägget.
Mamma & pappa var här i helgen. Gjorde inte så mycket men vi satt ute på en restaurang i närheten & tog en lunch. Jag tog pasta pesto.
Krämig, god men väldigt mäktig tyvärr.
Jobbet är som det är. Vantrivs eller va säger man? Trivs med kollegorna men allt annat känns bara blä. Lång historia...
Kom just hem från nagelsalongen. ÄNTLIGEN fick jag mina fadenaglar!
Läser in min bok om dagarna när jag orkar efter jobbet & när jag är själv.
Den kommer finnas på youtube då det är en del låtar / texter som är viktiga för handlingen, har inga rättigheter att använda dom ju, däremot kommer det stå i beskrivningen länkar till Spotify. Ni kommer fatta & det kommer stå under varje video. Fan asså va jag vill vara hemma flera dagar ni hålla på det där!
Ja trivs man på jobbet är de bra men finns mycket som spelar in också som känns blä :/ tycker de går i vågor faktiskt. Men Gud vilka snygga naglar wooow! Ibland är de så najs att få piffa upp sig så där :D