❄️ Lättnad ❄️


Tisdag
 
17.27
Första tandläkarbesöket på det nya stället idag. (Bytte ju som jag skrev om - då jag tyckte den jag hade var hemsk & inte lyssnade) Det var bara en första koll & lite rengöring. MEN jag ska tydligen träffa en tandläkare (hygienist va det idag) en annan dag om 1 & en halv vecka igen - på samma ställe. Hygienisten va jättesnäll. Har ALDRIG haft en trevlig tandläkare/hygienist. Får hoppas att tandläkaren är lika snäll. Eftersom det är första gången jag var där så vill dom se/veta mer eftersom jag inte varit där tidigare. 
Ont i huvudet fick jag efteråt eftersom jag spänt mig & varit nervös & rädd.
Blev inte så mycket jobb idag heller som förra onsdagen. Men så blir det väl ibland när man har annat som man måste gå eller fixa till. Skönt att jag kan göra lite hur jag vill om dagarna.
 
18.53
Mår lite illa nu ikväll. Blir ni också det när ni spänt er & varit nervösa under en dag?
 

#1
❄️ ️️ Skrivet av: Madde

Datum: 3 2026
Klockan: 20:46:30
Bloggen: http://www.madelenas.com

Inte alls konstigt om man varit lite nervös för något. Sen när det släpper så kan huvudvärken komma.


#2
❄️ ️️ Skrivet av: Marie

Datum: 3 Mars 2026
Klockan: 21:49:05
Bloggen: http://sweetwordsbymirre.se

Vad roligt att du vart så bra bemött pånya kliniken. Samt då kommer nog tandl också vara bra. Ja man får ont efter man spänt sig, både i huvud, nacke och man kan vara så spänd i nacken att man mår illa, så är jag ofta pga min nacke


#3
❄️ ️️ Skrivet av: Elina

Datum: 4 Mars 2026
Klockan: 05:44:26
Bloggen:

Vad skönt att du blev bra bemött! Och det är inte konstigt att du har ont i huvudet och mår lite illa efteråt när du spänt dig så och varit nervös, jag brukar bli helt slutkörd när alla de känslorna släpper.

Svar: Fattar känslan. Vet man att det inte är konstigt när man inte är ensam om det
soclosedecember.nu

#4
❄️ ️️ Skrivet av: Anonym

Datum: 4 Mars 2026
Klockan: 09:36:30
Bloggen:

Äntligen någon med social kompetens, det är du värd !

Svar: Tack snälla! Vem du än är :)
soclosedecember.nu

#5
❄️ ️️ Skrivet av: Michelle

Datum: 4 Mars 2026
Klockan: 09:45:55
Bloggen:

Åh tandläkaren är en jobbig sak men super att du tog tag i det. Jag tror inte jag har gått dit på 4 år.

Svar: Det var nåt sånt innan jag tog tag i det. men då var det ju tyvärr folktandvården först. Sen pallade jag inte & ville testa nåt "privat" kanske är bättre för min del tänkte jag. Första besöket var det i alla fall
soclosedecember.nu



Ditt namn: Glöm INTE fylla i ditt namn!
Kom ihåg mig?

Din mail (bara jag ser):


Din blogg:


(Om du vill använda någon smailes så är det bara att kopiera någon här under)
Eller om du använder någon smartphone/iPhone så kan du använda nån där)

😊 😉 😘 😍 😜 😁 😝 😛 😢 😭 😳 😄 😃 😙 😡
😱 😋 😤 😯 😇 🤔 😴 🤘🏻✌ 🍓 🎀 💔 ❣️
🏳️‍🌈 ❤️ 🧡 💛 💚 💙 💜
💧 💎 💍 👰🏻 🎊 🍹 🍷 🎉 🌹 💋 🔊 🎧 🎶 🎵
❄️ ⛄ 🎄 🌙️ 🌟 ✨🕯💀 ☠️ 👻 🙈 🙉 🙊 📖

Din kommentar:

(glöm inte skriva vem du
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx är innan du trycker på
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx skicka tack!) Om du frågar mig
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx nåt så ser du svaret på denna sida